Jan Yenkee Kalina: Nejtěžší je marketing knihy, protože tam už jde člověk opravdu s kůží na trh

Co stálo za vznikem science fantasy Úděl Hvězdorozených, ve které se lidské společenství dělí podle znamení zvěrokruhu a lidé místo párů tvoří tria? Nejen to se dozvíš v novém rozhovoru s Janem Yenkee Kalinou. 👇

Rozhovor s autorem knihy Úděl Hvězdorozených, Janem Yenkee Kalinou.

Jan Yenkee Kalina

Medailonek_Autor
Jan Yenkee Kalina – stačí prostě Yenkee – se narodil roku 1995 v převaděčském znamení Raka. Absolvent Přírodovědecké fakulty na Univerzitě Karlově s vášní k prostřednictví mezi dvěma spojitostmi, ať už z profesní pozice HR Business Partnera, nebo z pozice prostředního ze třech sourozenců. Hlavní inspirací pro toto dílo byl autorův studijní pobyt na havajském ostrově Oahu a jeho přirozený zájem o izolované, a tím unikátní životní prostředí. Havajské ostrovy byly také předmětem autorovy univerzitní závěrečné práce, jejíž data se stala součástí vědecké publikace v časopise Landslides německého vydavatelství Springer. Dílčí inspirací mu byl bezpochyby letní tábor, kterého se (bez přestávky) účastní od svých pěti let a který pro něj byl vždy nezbytným únikem z reality. Vnitřní nutkání dílo dokončit pramenilo především z autorovy naivní touhy po mentorské vnímavosti a pocitech, které (zřejmě) nejsou fyziologicky možné.

Úděl Hvězdorozených

Mysteriózní příběh z velmi vzdálených tropů, nad kterými má moc organická technologie. O výjimečnosti, která se může týkat kohokoli z nás, a údělu, který ani sama Věčnost nesvede zvrátit.

Greysonův život se od základů změní, když se probudí na neznámém místě připomínajícím pozemský ráj. Zjišťuje, že jde o svět Hvězdorozených – lidí, které pro život v onom ráji vyvolila vyspělá mimozemská inteligence. Společně s Brianem, jedním z Přívětivých – strážců lidského společenství, a dívkou Audrey poznává zcela nový svět i svůj nečekaný úděl v něm. Ráj ale není bez poskvrny. Ve stínech se skrývají nebezpečí, která tu svévolně bují jako zhoubná rakovina. Dokáže Greyson odhalit podstatu hrozeb a zachránit tak svůj nový domov před naprostou zkázou?
 

Chceš si také splnit svůj sen? Vydej knihu s Pointou! Zajistíme ti tisk, ISBN i distribuci do knihkupectví.