5 důvodů, proč podpořit knihy v předprodeji

2. 5. 2019 — Čtení na 2 min

Máme pro tebe pár důvodů, proč si knihy všeho druhu, od beletrie až po komiksy, v předprodeji zaslouží podporu a pomoc tebe, čtenáře.

Vydat knihu není snadné. Autoři mají se svými „dětmi“ hodně práce, tráví s nimi spoustu času, aby je dostali až do knihkupeckých regálů. Sice mají své čtenáře, ne vždy se ale podaří je přesvědčit, aby si knihu v předprodeji koupili. Možná ani ne přesvědčit, ale ukázat jim, že jejich kniha za to stojí.

Proč bys tedy ty, jako čtenář nebo autor měl(a) knihy v předprodeji podpořit?

1 •— Koupím si ji později? Neplatí

Možná mnohdy váháš, kterou knihu v  e-shopech, nebo v knihkupectvích koupíš. Když ale přijdeš na Pointu, tvoje pomoc v crowdfundingu knihy může mnohé ovlivnit. Tady totiž „koupím si ji později“ neplatí. Autoři potřebují v předprodeji vybrat částku potřebnou na vydání knihy, takže pokud budeš váhat nebo koupi odkládat, kniha taky nikdy nemusí vyjít.

2 •— Podporu potřebují nejen obrazové knihy, ale i romány

Obecně jsou knihy s fotkami, ilustracemi nebo různými druhy umění dražší než „pouhá“ slova na papíře. Jenže pozornost si zaslouží i romány, povídky nebo novely. Beletrie potřebuje podporu stejně jako každá jiná kniha, tak se nestyď a vyber si z našich předprodejů.

3 •— Můžeš být u zrodu literárních hvězd

Pomáháme ustáleným, ale i mladým a začínajícím autorům. Proto je klidně možné, že když podpoříš vydání knihy dosud neznámého autora, budeš u zrodu nového spisovatelského velikána. Přeměnu jeho snu v knihu můžeš navíc celou dobu sledovat.

4 •— Pomoc se cení

Pomáhat si, podporovat se, cenit si cizí práce. Lidskost je v dnešním světě potřeba. Stejně tak důležité je ale umět poděkovat. Proto si autoři pro čtenáře vždy připravují unikátní odměny, které jim za koupi knihy a její podporu náleží. Díky nim můžeš být bohatší nejen o knihu, stačí si vybrat.

5 •— Pomůžeš obohatit českou literaturu

Knihy vydáváme jen v češtině, takže pokud budeš české autory na Pointě v předprodeji podporovat, pomůžeš rozšířit i řadu českých literárních děl.


Zajímá tě, jak proměnit svůj rukopis v knižní projekt a jak se co nejlépe připravit na předprodejZde najdeš vše stručně a jasně vysvětlené!

Pokud rukopis teprve dopisuješ nebo ho máš hozený v šuplíku a nevíš, co dál se svým snem vydat knihu, přidej se k nám. Vydej ji s Pointou, která ti se vším kolem vydání knihy pomůže a dá ti další návody, jak celý proces úspěšně zvládnout.